آتلیه عکاسی

نکات کلیدی درباره آتلیه عکاسی و عکاسی برای مبتدیان

نکات کلیدی درباره آتلیه عکاسی و عکاسی برای مبتدیان

۱٫ لنز

چند لنز خوب وجود دارد که برای عکاسی ماکرو وجود دارد. شما می توانید با استفاده از یک لنز نرمال به همراه یک لنز نرم افزاری استفاده کنید که به شما امکان می دهد بزرگنمایی کنید. یا حتی بهتر است، شما می توانید یک لنز نرمال را معکوس کنید که در هنگام ترکیب با لوله های تقویت شده، حتی بزرگتر می شود.

گزینه راحت تر و انعطاف پذیرتر، مخصوصا برای مبتدیان در عکاسی ماکرو، این است که یک لنز اختصاصی ماکرو داشته باشید.

محبوب ترین مدل ها دارای فاصله کانونی بین ۹۰-۱۰۵ میلیمتر می باشند و دارای نسبت بزرگنمایی ۱: ۱ هستند. همچنین فاصله کانونی کوتاهتری مانند ۵۰ یا ۶۰ میلیمتر وجود دارد، اما این فاصله کوتاهتر کارایی دارد، به این معنی که شما باید به موضوع خود نزدیک شوید و خطر ترساندن آن را داشته باشید. بزرگنمایی ۱: ۱ به این معنی است که هنگامی که شما به عنوان نزدیکترین حد ممکن تمرکز می کنید، موضوع شما به همان اندازه در زندگی واقعی بسیار حساس است. بنابراین اگر شما یک سنسور کامل قاب ۳۶ × ۲۴ میلی متر داشته باشید، به این معنی است که هر حشره ای که می خواهید شلیک کنید طول ۳۶ میلی متری است که فقط در تصویر شما مناسب است.

آتلیه عکاسی

اگر از یک دوربین APS-C یا Micro Four Thirds استفاده کنید، با افزایش سنسور کوچکتر، سوژه خود را حتی در ۱x افزایش می دهید. این لنزهای ماکرو ۱: ۱ طبیعی هستند که توسط بسیاری از مارک های عمده مانند ۱۰۵mm سایگما، ۱۰۰mm کانن ، ۱۰۵mm نیکون ، ۱۰۰mm Samyang ، ۹۰mm افسانه ای Tamron، ۹۰mm سونی و ۱۰۰mm Tokina ساخته شده است . آنها هزینه ای حدود ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه می کنند و همه آنها تیز هستند و ارزش زیادی برای پول دارند.

بسیاری از این لنزها دارای تثبیت کننده تصویر هستند، که بسیار خوب است، زیرا ترکیب بسیار ساده تر می شود. نگاهی به بررسی و خرید یکی که دوست دارید. شما نمیتوانید با یک مقیاس ۱۰۰ میلی متری ۱: ۱ لنز ماکرو باکیفیت عجله نکنید، بیشتر آنها نتایج قابل مقایسه را تولید می کنند.

۲٫ محل و آب و هوا

برخی از موضوعات جالب توجه برای عکاسی با لنز ماکرو اشکالات کوچک و حشرات هستند. گل ها و گیاهان مختلف نیز سرگرم کننده هستند و اغلب می توانند تصاویر انتزاعی جالب را ایجاد کنند. مکان هایی که برای عکاسان ماکرو بیشتر به نظر می رسند، در تجربه من، مکان هایی با گل ها و گیاهان زیادی دارند. باغ گیاه شناسی به ویژه بزرگ است.

بهترین زمان برای رفتن، اگر شما می خواهید به ساقه اشکالات و حشرات است، هر زمان که دمای محیط در حدود ۱۷ درجه سانتیگراد (۶۳ درجه فارنهایت) و یا گرمتر، به عنوان حشرات تمایل به فعال تر زمانی که آن را در خارج از گرما است. از سوی دیگر، اگر شما در پیدا کردن حشرات که در آن استراحت خوب است (من شخصا این بسیار سخت است)، آنها زمانی که آن را سرد است، دیگر نگه دارید. بعضی از عکاسان ماکرو مایل به رفتن در صبح زود تابستان برای گرفتن حشرات زمانی که آنها کاملا فعال نیست.

آب و هوای ابری معمولا بهتر از آب و هوای آفتابی است، چرا که نور را راحت تر می کند.

۳٫ فلش

اگر شما در حال عکسبرداری از سوژه های بسیار کوچک مانند حشرات هستید، هواپیما کانونی بسیار محدود است – چند میلیمتر یا بیشتر. بنابراین، شما باید دیافراگم خود را حداقل F16 تنظیم کنید تا شانس بیشتری برای تمرکز حشرات داشته باشید.

با یک دیافراگم کوچک مثل آن، و نیاز به سرعت شاتر بالا به علت لرزش لنز و سوژه، یک فلاش ضروری است. شما می توانید از هر فلاش برای عکاسی ماکرو استفاده کنید، در اغلب موارد حتی فلاش پاپ آپ از ارزان تر DSLR ها می تواند به خوبی کار کند، اما مورد علاقه من، Meike MK-300 ارزان، جمع و جور و سبک وزن است.

آتلیه عکاسی

برخی از موقعیت های ماکرو عکاسی وجود دارد که در آن یک فلاش به شدت مورد نیاز نیست. یک وضعیت وجود دارد اگر شما با عکسبرداری در F2.8 یا F4 خوب هستید و نور خورشید زیادی وجود دارد. این می تواند به این صورت باشد که شما به بزرگنمایی ۱: ۱ نرسیده اید و در نتیجه می توانید عمق خوبی از میدان را با یک دیافراگم بزرگ بدست آورید (هنگامی که از موضوع خود حرکت می کنید، عمق میدان افزایش می یابد).

پیشروی با استفاده از یک فلاش این است که عکس های طبیعی بیشتری را با نور طبیعی دریافت می کنید. اما اگر بخواهید حشرات را به سمت نزدیک ببرید و می خواهید بیش از یک قسمت کوچک از آنها در تمرکز داشته باشید، باید از یک فلاش استفاده کنید.

۴٫ دیافراگم

اگر از فلاش برای عکاسی ماکرو استفاده می کنید، من به شدت توصیه می کنم با استفاده از یک diffusor نیز استفاده کنید. یک دیافراگم به سادگی یک ماده سفید و شفاف است که می توانید آن را پیدا کنید، که می توانید بین فلش و موضوع خود قرار دهید.

منبع نور بزرگتر، سایه ها در عکس های شما صاف تر و نرم تر می شوند. به همین دلیل است که octaboxes بزرگ در عکاسی پرتره محبوب هستند. و به همین دلیل است که شما باید از عکاسی ماکرو استفاده کنید. این باعث می شود که اندازه نور از فلاش بسیار بزرگتر باشد و بنابراین نور در عکس های شما کمی سخت تر می شود و رنگ ها بهتر می شوند.

آتلیه عکاسی

در ابتدا، من یک تکه کاغذ معمولی سفید را استفاده کردم که سوراخ را برداشتم و لنز را به آن وصل کردم. هرچند کمی شکننده بود و در حین حمل و نقل کوچک می شد. فوکوس بعدی من یک فیلتر برای جارو برقی بود که من نیز یک سوراخ را از طریق آن برداشتم و در اطراف لنز قرار دادم. این یک پخش کننده بزرگ نیز بود.

در حال حاضر من از یک diffusor soft – made ساخته شده است که می تواند به آسانی با زمانی که در حال استفاده نیست با هم هموار شود.

۵٫ سرعت شاتر

در عکاسی ماکرو، شما خواهید دید که ارتعاشات کوچک از دست شما هنگام نگه داشتن دوربین به اندازه کافی کافی است تا کل تصویر را مانند جهنم پرش کنید. این را با تلاش برای عکاسی از یک حشره نشین بر روی یک گیاه که در حال وزش باد است، ترکیب کنید و یک چالش واقعی را در دستان خود داشته باشید. برای درک آنچه من منظورم این ویدیو را در بالای این مقاله مشاهده کنید.

بنابراین، سرعت شاتر بالا توصیه می شود، مخصوصا برای مبتدیان. با سرعت شاتر ۱/۲۵۰ یا سریعتر شروع کنید.

با این حال، مدت زمان نور از سرعت نور معمولا بسیار کوتاه است، و می تواند به راحتی موضوع خود را، حتی با سرعت شاتر کمتری مانند ۱/۱۰۰ ثانیه ترکیب شده است. دلیل این امر این است که فلاش برای اکثریت نور در عکس ایستاده است، بنابراین حتی اگر تصادفا دوربین شما را لرزاند، در معرض نور قرار می گیرد. با یک لنز بزرگ با فاصله کانونی کوتاه، شما می توانید عکس های زیبا نگاه حتی در سرعت ۱/۴۰ ثانیه شاتر.

مزیت استفاده از سرعت شاتر آهسته این است که شما می توانید از پس زمینه سیاه و سفید که در اغلب موارد در عکس های ماکرو با فلاش گرفته شده است جلوگیری کنید. در عوض، شما می توانید برخی از رنگ را به پس زمینه خود را، ساخت عکس نگاه کمی بهتر (حداقل به نظر من).

آتلیه عکاسی

به طور خلاصه: با سرعت شاتر سریع شروع کنید. هنگامی که کمی تمرین کرده اید، سعی کنید به تدریج کاهش سرعت شاتر، همراه با یک فلاش.

۶٫ تمرکز

اول از همه، شما می توانید فوکوس اتوماتیک را فراموش کنید. اکثر لنزهای ماکرو فوکوس به اندازه کافی سریع نیست که بتواند با رعایت حرکات مواجه شود و تکان دادن آن با بزرگنمایی ۱: ۱ باشد. مفید است که از همان ابتدا فکری از فوکوس اتوماتیک را کنار بگذارید و تمرکز خود را بر روی آن تمرکز کنید.

دوم از همه، سه پایه را فراموش کنید. به استثنای مواردی که شما در حال عکسبرداری از چیزی کاملا ایستا، مانند یک محصول در یک استودیو، سه پایه برای استفاده در عکاسی ماکرو بسیار کاربردی است.

برای عکسبرداری از حشرات و یا گلها در خارج، شما نا امید خواهید شد که زمان تنظیم سه پایه را صرف کنید، فقط برای اینکه کشف کنید که ارتعاشات کوچک گل در باد، عکس را تار می کند. به ذکر است که هر حشره در طی ۱۰ ثانیه اول از تنظیم سه پایه ۱ دقیقه شما دور خواهد شد.

آتلیه عکاسی

با گذشت زمان، روش زیر را برای تمرکز طراحی کرده ام که به نظر من بهترین نتیجه را می دهد: دوربین را با هر دو دست نگه دارید و ترجیحا آرنج خود را در مقابل طرفین یا پاها قرار دهید تا ثبات بیشتری داشته باشید. بعد، حلقه تمرکز خود را به تقریبا بزرگنمایی ای که میخواهید برسانید. سپس با لمس حلقه فوکوس، با حرکت دادن به سمت راست به سوژه، تمرکز کنید، در حالی که سعی کنید عکسی دقیق در لحظه مناسب بکشید. ویدیو را برای تجسم این تکنیک مشاهده کنید.

اگر می توانید یکی از ۵ عکس متداول و واضح را در جای مناسب دریافت کنید، در نظر بگیرید که یک نسبت خوب است. در هنگام انجام عکاسی ماکرو، به ویژه در ابتدا، انتظار می رود که بسیاری از عکس ها را دور بریزید.

۷٫ فوکوس

همانطور که قبلا ذکر شد، یک فاصله تمرکز نزدیک، یک هواپیما کانونی بسیار محدود است. و از آنجا که ما در مورد تکنیک های پیشرفته مانند تمرکز تمرکز صحبت نمی کنیم، متوجه خواهید شد که بهترین عکس های ماکرو در هنگام استفاده از هواپیما کانونی باریک به طرز هوشمندانه ای می آید.

سعی کنید سوژه هایی را که مسطح هستند پیدا کنید و آنها را در فوکوس قرار دهید. نمونه هایی از گل های کوچک، صاف و یا پروانه های عکس از طرف یا سوسک هایی با پشت تقریبا مسطح هستند.

آتلیه عکاسی

یک مثال دیگر از استفاده از هواپیما کانونی باریک در یک روش خلاقانه این است که یک حشره را از روی تکه تار بچرخانیم. این باعث می شود تا اثر جالبی و زیبا زیبایی داشته باشید.

آتلیه عکاسی

۸٫ زاویه

یک اشتباه رایج اولیه این است که به راحتی عکس را از جایی که ایستاده اید، بکشید، در زاویه ۴۵ درجه نسبت به حشره یا گل. این کار باعث می شود که عکس شما مانند هر عکس دیگر ماکروی جدید جدید بیرون باشد – به عبارت دیگر: خسته کننده خواهد بود.

آتلیه عکاسی

سعی کنید زاویه های غیر معمولی مانند عکسبرداری حشرات از طرف، جلو یا پایین را پیدا کنید. اگر نمیخواهید روی زمین خزید، از صفحه نمایش تلنگر خود استفاده کنید. اگر این حشره در یک گیاه یا یک برگ قرار دارد، سعی کنید آن گیاه را به سمت آن در برابر آسمان نگه دارید – این یک زاویه جالب و زمینه ای زیبا تر است.

۹٫ بزرگنمایی

چیزی که من به عنوان یک مبتدی در عکاسی ماکرو انجام دادم، همیشه برای حداکثر بزرگنمایی بود. من فکر کردم، “حشرات بزرگتر در قاب، عکس خنک تر است.” اما حقیقت این است که اگر کمی کمی عقب بیافتید، اغلب می توانید یک عکس زیبا و جالب پیدا کنید و حشره را کمی کوچکتر ببینید، در محیط اطراف آن تصویر می شود.

آتلیه عکاسی

۱۰٫ اشیاء شارپ

و در نهایت، هرگز اشیای تیز مانند چاقو یا دریل ها را در برابر لنز ماکرو گرانبها قرار ندهید.

 

منبع : دی پی ریوییو

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *