آتلیه عکاسی

آتلیه کودک – آموزش نکات عکاسی کودک

آتلیه کودک – آموزش نکات عکاسی کودک

آیا تا به حال تلاش کرده اید که یک عکاس حرفه ایی کودک شوید. عکاسی دنیای متفاوتی دارد و با در آن آزمون و خطا زیادی انجام دهید تا تجربه شما بالا برود و بتوانید عکس مطلوب بیاندازید. در این آموزش می خواهیم شما را با ۵ نکته ناب وبسیار کاربردی آشنا کنیم:

نکات عکاسی کودک:

نکته اول :همیشه بعد از عکاسی, عکس ها را در جایی کپی کرده و رم را فرمت کنید
برایتان اتفاق افتاده است که در جایی قصد گرفتن عکس را داشته باشید و با پیغام پر بودن حافظه مواجه شوید و مجبور شوید عکس های دیگر را پاک کنید.

آتلیه کودک
پس همیشه سعی کنید عکس هایتان را در جایی کپی کرده و آن را فرمت کنید حتی اگر چند کارت حافظه داشته باشید.

نکته دوم : آیا با فرمت RAW آشنا هستید

آتلیه کودک
فرمت خام یا RAW  که در دوربینهای حرفه ایی و بعضی دوربین های نیمه حرفه ایی موجود است که حجم بیشتر دارد و قابل ویرایش و فشرده سازی است تا در نهایت به فرمت معروف JPGE  تبدیل شود اگر با فرمت  JPEG  که در این دوربین‌ها وجود عکاسی کنید، ویرایش نمودن عکس که به دلیل نامناسب بودن توازن رنگ سفید یا پرتوگیری ، خوب در نیامده و نهایتاً نتیجه‌ با کیفیت پایین‌ خواهد داشت, پس بهتر است از فرمت RAW استفاده کنیم.

نکته سوم : به نورپردازی توجه ویژه داشته باشید
در آتلیه های عکاسی ابزار و امکانات زیادی برای نورپردازی موجود است که بتوان نورپردازی را بسیار عالی تنظیم کرد تا تناسب سایه و نور به خوبی برقرار شود و تنها مشکل لامپ های نورانی ست که سریع داغ می شود.

آتلیه کودک
به عنوان مثال اگر از موادی عکاسی میکنید که به نور و گرما حساس هستند با فاصله یا با نور کم نوربه عکاسی بپردازید.

نکته چهارم :نحوه کار با فلش را یاد بگیرید.
حتی برخی از عکاسان حرفه ایی که در آتلیه کودک فعالیت دارند در کار با فلش محتاطانه برخورد میکنند این در صورتیست که اگر نحوه استفاده از آن را بلد باشند عکس های متفاوتی میتوانند بگیرند.
عکاسان حرفه‌ای ، از فلش استفاده می‌کنند تا رنگ و درخشش ایجاد کنند و در نهایت با عکس‌های حرفه‌ای، مشتری های بیشتری به دست می‌آورند.پس به یاد داشته باشید که با پیچ و خم استفاده با فلش استاد شوید

نکته پنجم :از کودک خود عکاسی کنید.

آتلیه کودک
از جمله لذت بخش ترین و در عین حال از مشکل ترین قسمت های آتلیه عکاسی, عکاسی از کودک می باشد و بهترین راه این است که صبر کنیم از خواب عمیق بیدار و مراحل خوردن غذا و تعویض لباس و غیره طی شود سپس می‌توان به ثبات و آرامی کودک امیدوار بود و یک عکس زیبا (مانند یک عکاس آتلیه کودک) از او تهیه کرد

تمام

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *