آتلیه عکاسی

تفات فیلمبرداری آتلیه عروس ایرانی با خارجی

تفات فیلمبرداری آتلیه عروس ایرانی با خارجی

تفاوت فیلمبرداری آتلیه عروس ایرانی با خارجی به چند مورد مربوط میشود. با این که شما از دوربین حرفه ای و بعضا در تعداد بیش از خارجی ها و امکاناتی نظیر هلی شات در آتلیه عروس برخوردارید ولی باز هم زیبایی فیلم های شما به پای فیلم های خارجی نمیرسد. به راستی چرا؟

آتلیه عکاسی
سبک عروسی

سبک عروسی خارجی ها با ما خیلی فرق دارد، آرایشگرهایشان در منزل عروس و داماد حاضر میشوند و آن ها را مرتب می کنند، بعد از آن عروس و داماد و همراهان به کلیسا می روند، بعد از آن هم یک مهمانی میگیرند. اما ما هنوز به سبک ثابتی نرسیده ایم.

یعنی مراحل فیلمبرداری عروسی های ایرانی منسجم نیست ومثل فیلم خارجی ها شبیه فیلمنامه نیست. در ایران روز عروسی از صبح تا شب پایان کارها تکه تکه میباشد و و تکه ها سنخیتی باهم ندارند.

درسته خارجی ها هم فیلمنامه ندارند ولی کافیست کمی با دقت به فیلم های آن ها نگاه نمایید تا حس یک فیلم منسجم که پشت آن یک فیلمنامه پسندیده قرار دارد به شما تلقین شود. در فیلمبرداری عروسی خارجی اول تصویری کوتاه حدود ۵ ثانیه از کلیات مجلس گرفته میشود و هنگامی عروس و داماد وارد مجلس میشوند صدای آن ها به تدریج به فیلم اضافه میشود. هم چنین متنی که در کلیسا خوانده میشود، اتفاقات مراسم و جشن پایانی به ترتیب پشت سر هم قرار دارند.

زیباترین عروس

بازی با وسایل فیلمبرداری

در فیلمبرداری عروسی ایران خیلی با وسایل بازی میشود. کرین، هلی شات و ۴ تا دوربین فیلمبرداری باعث می شود اتفاقات خاص از بین برود. صرف پیشنهاد از انواع فیلمبرداری عروسی، اگر حواسمان انقدر به وسایل عروسی نباشد، نتیجه فیلم طبیعی تر خواهد بود و میتوانیم جزئیات مهم را ضبط کنیم. این امر متاسفانه در ایران کمتر به چشم میخورد و صداقت کار از بین می رود. به همین دلیل همه فیلم های عروسی شبیه هم هستند. جزئیات برای ما شده تنها فیلم گرفتن از جزئیاتی مانند غذا خوردن، گلدان های روی میز و بسیاری از روتین های دیگر مثل قدم زدن های شبیه به هم در باغ که در اکثر فیلمهای عروسی ایرانی می بینید.

دوربین های عکاسی
تدوین گر عروسی

در فیلمبرداری عروسی خارجی از تدوین گران قوی معروف به wedding planner استفاده می کنند که در ایران کمتر به چشم میخورد. در سالن و باغ عروسی های خارجی، فضا آنقدر قشنگ مزین شده که فیلمبرداری هرچند ابتدایی هم زیبایی خاصی خواهد داشت حتی اگر کیفیت دوربین خیلی بالا نباشد یا فیلمبردار خیلی حرفه ای نباشد. در ایران سالن های ۸۰۰ متری دیده شده که هیچ هارمونی رنگی ندارند. در این سالن ها سعی شده که خیلی لوکس کار شود ولی در نهایت کار دیده شده که رنگ ها به هم نمیخورند یا مشکل نورپردازی در فضا وجود دارد. تمامی این مسائل در کنار هم روی نتیجه فیلمبرداری عروسی تاثیر میگذارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *