آتلیه

مسابقه جهانی آتلیه عکاسی سونی در سال ۲۰۱۷

مسابقه جهانی آتلیه عکاسی سونی در سال ۲۰۱۷

به گزارش آتلیه عکاسی و آتلیه عروس و داماد کومه  از سال ۲۰۰۸ هرساله سازمان جهانی عکاسی با حمایت و همراهی شرکت بزرگ سونی  اقدام به برگزاری مسابقات عکاسی می‌کند.

در سال ۲۰۱۷ نیز بیش از ۲۲۷ هزار اثر  به این مسابقات در رشته‌های ” عکاسی حرفه‌ای “، “عکاسی آزاد” و ” عکاس هنرآموز” ارسال شد.
از بین همه آثار چهار عکس برتر شناخته شدند.بهترین عکاس سال :
آتلیه عکاسی

در بخش برترین عکس سال ، مجموعه “Whiteout ” اثر “فردریک بویکس ” وی را به مقام عکاس سال رساند.

این عکاس بلژیکی با کسب بهترین عکاس سال جایزه ۲۵ هزار دلاری را از آن خود کرد. وی عکس‌های خود را در مناطق گوناگونی از جمله اسکاندیناوی ، شبه جزیره بالکان و آسیای میانه ثبت کرده است.

بهترین عکاس سال در موضوع آزاد

آتلیه عروس و داماد

عکس پرتره‌یماتیلدا ” جایزه ۵ هزار دلاری بهترین عکس آزاد سال را  برای “الکساندر وینوگرادوف” از کشور روسیه  به ارمغان آورد. علاقه‌مندان به سینما می‌دانندماتیلدا” نام شخصیت دختر نوجوان در فیلم بسیار زیبای ” لئون حرفه‌ای ”   است.  که چهره ماتیلدا در آن فیلم بسیار شبیه به پرتره حاضر است.

عکاس جوان سال:

باغ عروسی

جوان ۱۶ ساله‌ای به نام ” کیتلین ونگ ” از آمریکا با عکس ” On Top of the World”  موفق به کسب مقام عکاس جوان سال را از آن خود کند.
این عنوان به عکاس‌های بین ۱۲ تا ۱۹ سال که آثارشان را ارسال کرده‌اند تعلق می‌گیرد. این عکس تصویری از دریاچه Pehoé در پارک ملی Torres del Paine را نمایش می‌دهد.

عکاس هنرجوی سال:

انجمن عروسی

دایانا جنتیل، عکاس جوان آرژانتینی که ۲۱ سال سن دارد با مجموعه عکس “Only Hope” موفق به کسب جایزه بهترین عکاس هنرجوی سال شده است.وی برای ثبت مجموعه تصاویر خود، ۱۰ روز را  با کارگران یک کارخانه قدیمی تولید کاغذ رنگی سپری کرده است.

شرکت سونی برای حمایت از استعدادهای نو،  ۳۲ هزار دلار  تجهیزات عکاسی، علاوه بر جایزه  به جنتیل و دانشگاه وی در بوینس آیرس پایتخت آرژانتین اهدا کرده است.

منبع:  پتاپیکسل
2 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *